Google+

COCKER SPANIELE ANGIELSKIE

Cocker Spaniel Angielski to rasa zdecydowanie najbliższa mojemu serce. Pierwsze kroki a raczej nieudolne raczkowanie 😉 w kwestii groomingu dotyczyło właśnie tej rasy za sprawą naszej ukochanej spanielki Coco, której wielu z Państwa przedstawiać nie muszę 🙂

Cocker spaniele to psy, które należy trymować/ bądź skubać ręcznie a  dodatkowo długi włos formować nożyczkami na pożądaną długość i kształt.Tylko wtedy ich włos będzie miał odpowiednią strukturę, będzie gładki i błyszczący a skóra zdrowa. Oczywiście doskonale rozumiem,że nie każdy Opiekun spaniela chce posiadać pieska o wystawowej długości włosa, ale można uzyskać bardzo elegancką, krótką i łatwą do utrzymania fryzurę bez używania maszynki!  Regularne trymowanie w dodatku minimalizuje problem gubienia włosów w domu przez spaniela. Poza tym wytrymowana szata jest o wiele łatwiejsza do wyczesania i nie tworzą się na takim włosie tak szybko kołtuny. Bardzo często szczenięta/młode psy, które mają bardzo dużo szczenięcego, puchatego włosa,żeby się go pozbyć, są strzyżone! To ogromny błąd groomera, który wyrządza wielką szkodę naszemu pupilowi. Młode spaniele trzeba wytrymować/wyskubać z puchu szczenięcego. Odpowiednio i w odpowiednim czasie wykonane jest to zupełnie bezbolesne dla naszego spaniela.

To rasa , której kategorycznie nie powinno się strzyc maszynką! Nie jest to ani metoda na gubienie włosa przez spaniela ani nie ułatwia to pielęgnacji. Włos , który odrasta po strzyżeniu jest kędzierzawy, matowy a zalegający martwy włos dodatkowo powoduje,że pies bardzo łatwo się kołtuni. Często także prowadzi to do problemów ze skórą. I niestety tak przygotowany spaniel wygląda bardzo nieestetycznie.

Ponieważ dla mnie dobro moich psich podopiecznych jest najważniejsze , w naszym salonie NIE STRZYŻEMY MASZYNKĄ COCKER SPANIELI!

Wyjątek mogą stanowić jedynie psy skrajnie zaniedbane lub takie, gdzie wieloletnie strzyżenie bardzo, czasem nieodwracalnie zmieniło strukturę włosa a dodatkowo Opiekunowie zdecydowanie  nie wyrażają chęci na regularną pielęgnację.